Психоаналітик
Психоаналітик
Психоаналітик – фахівець,що отримав освіту в ВНЗ психоаналіза, виконав певні стандарти.
Навчання професії психоаналітика длиться кілька років. Скільки саме, точно сказати не можна, і ось чому. На відміну від звичайного фаху, всіх інших професій, психоаналітику не достатньо здати всі іспити. Навчання продовжується до тих пір, поки і викладачі, і сам кандидат разом не прийдуть до згоди, що воно повністю завершено. Після того, як вивчена теорія і практика психоаналізу, досвідчений фахівець сам повинен пройти психоаналіз, отримати необхідну кількість супервізій на свою роботу з клієнтами.
Перед тим як довіритися психоаналітику корисно дізнатися, скільки часу він навчався професії і пройшов чи свій навчальний аналіз , щоб переконатися в існуванні власного безсвідомого, пропрацювати власні проблеми, перш ніж братися за вирішення проблем інших людей.
Часто спеціалісти, які отримали психоаналітичну освіту, називають себе психологами психоаналітичного напряму.
Особливість психоаналітичної психотерапії полягає в тому, що терапія проводиться не обов'язково на кушетці. Частота консультації 2-3 рази на тиждень, а в психоаналізі 4-5 разів на тиждень.
І психоаналітик, і психолог психоаналітичного напряму намагаються зробити безсвідоме клієнта пацієнта свідомим. Таким чином, на консультації у психоаналітика відбувається пізнання пацієнтом самого себе і гармонізація його життя.
Психоаналітик допоможе Вам, якщо:
До психоаналітика – як і до психотерапевта – клієнти приходять не з проблемною оговоркою або нічним кошмаром, а куди більш серйозними складнощами - постійними невдачами, депресією, проблемами у відносинах. А ось психоаналітик шукає причини цього в невеликих наведених і розмовних "обмовкахх", з якими потім і буде працювати з точки зору психоаналізу.
Ще один джерело для аналізу - це сни як втілення невтілених бажань. Як говорив Фрейд, "Сни - це королівський шлях пізнання безсвідомого". Об'єктом аналізу можуть бути і які-то дрібні помилкові дії, а також вільні асоціації - Ви просто об'єднуєте в словесну форму поток свого пізнання, а психоаналітик "дешифрує" його.
Ефективність психоаналізу багато в чому залежить від тонких відносин, які зазвичай встановлюються між клієнтом і аналітиком. Це - так званий феномен переносу (або ще говорять трансферу). Суть трансферу - в тому, що пацієнт підсвідомо асоціює аналітику об'єкти своїх найперших потягів. Пацієнт переносить на психоаналітика свої почуття до когось зі свого справжнього життя. В цьому переносі виявляється специфіка особистого життя пацієнта, а завдання психоаналітиків - допомогти пацієнту їх побачити.
Другий важливий аспект психоаналізу - подолання спротиву. Пацієнт, захищаючись від усвідомлення схованих в безсвідомому хворобливих речей, може запізнюватися, уникати говорити на якусь тему, відходити від точних відповідей і навіть висловлювати агресію по відношенню до психоаналітика. Завдання аналітики - показати і допомогти пацієнту усвідомити його дії, а також те, що за ними криється. В результаті дій психоаналітика пацієнт приходить до розуміння механізмів, що формують його власну поведінку.
ЯКЩО ВИ ВИРІШИЛИ ЗВЕРНУТИСЬ ДО ПСИХОАНАЛІТИКА - Ваша мужність заслуговує поваги, адже Ви вирішили спробувати жити щасливіше, чим раніше.
На консультації я
докладу зусиль допомогти Вам навчитися, як впоратися з Вашими внутрішніми конфліктами та проблемами
САМОСТІЙНО!
Я ЗНАЮ, ЯК Вам допомогти!
Психолог психоаналітичного напряму Аеліта Сергіївна Гарницька