Кризова інтервенція
Кризова інтервенція
Питання «що робити, коли людина вживає алкоголь» не нове. Якщо у залежного є визнання хвороби та бажання лікуватися(це є суттєвою умовою для ефективного позбавлення від залежності), то дії зрозумілі та прості: звернутися за допомогою до фахівця.
А як же бути, коли залежний вживає алкоголь і лікуватися не має бажання? В той же час оточення має намір надати допомогу залежному. В таких випадках можна використовувати кризову інтервенцію – методика спілкування, за підсумками роботи якої залежний може вийти з «кризового стану» і стати спроможним попрохати про допомогу самостійно. Криза визначає, можливо, вирішальний пункт в перебігу хвороби. І цей факт доцільно фахово використати.
![]() |
Кризова інтервенція – сплановане з близькими та оточенням втручання в стосунки залежного з зовнішнім світом. Зазвичай кризова інтервенція проводиться у вигляді установчої консультації та декількох репетицій (тренінгів) з важливими для залежного зацікавленими особами – групою підтримки. По завершенню тренінгів група підтримки навчиться та опанує практичні навички, за допомогою яких буде мати змогу переконати залежного пройти курс лікування.
У випадку коли залежний не має бажання лікуватися буде доцільним щоб на консультацію до психотерапевта прийде 3-4 людини з близького оточнення зацікавлених в його одужанні.
Для отримання консультації звертайтесь до нашого фахівця.
Ми ЗНАЄМО, ЯК Вам допомогти!